O nás

Sme slovensko-brazílska rodina a prinášame čerstvú vysokokvalitnú zelenú kávu pre pražiarne priamo od brazílskych farmárov, kde sme objavili skvelé odrody kávy a ich pestovateľov. Ako prejav uznania ich práce, zviditeľnujeme týchto farmárov v Európe.

My z KAVAZ BRAZIL ponúkame rýchle a na mieru šité objemy dodávky, čo znamená, že môžete nakupovať aj v malých množstvách, keďže nemáme žiadne minimálne množstvo objednavky.

Ponúkame konkurenčné ceny, možné zľavy a dopravu zdarma, pretože chceme, aby sme spolu rástli tým, že Vám umožníme investovať viac Vašich voľných finančných prostriedkov.

O brazílskej káve

Brazília je najväčším svetovým producentom kávy posledných 150 rokov a v súčasnosti produkuje okolo tretiny celkovej produkcie kávy na svete.

Brazílska káva je veľmi odlišná od iných krajín najmä čo sa týka chutí kávy a fariem, ktoré majú vysokú nadmorskú výšku na rovinatých územiach na ktorých je neuveriteľné množstvo odrôd kávy.

Rozhodli sme sa spolupracovať s farmármi z oblasti Minas Gerais, kde sa nachádza najväčší počet fariem, a kde môžeme nájsť kávy pre široké spektrum zákazníkov a ich rôznych chutí, od tzv. „regionálnych lotov“ až po „micro loty“.

Pre zaujímavosť, šesť brazílskych štátov s najväčšou rozlohou pre pestovanie kávy sú Minas Gerais (1.22 mil. hektárov); Espírito Santo (433 000 hektárov); São Paulo (216 000 hektárov); Bahia (171 000 hektárov); Rondônia (95 000 hektárov) and Paraná (49 000 hektárov).

Vízia

Vybudovať si meno dôveryhodného partnera, ktorý podporuje postavenie brazílskej kávy.

Hodnoty

Spoločný úspech, úprimnosť a spoľahlivosť.

Misia

Pomôcť farmárom, zjednodušiť nákup a zvýšiť dostupnú kvalitu brazílskej zelenej kávy.

Pôvod kávy

Rozhodli sme sa dovážať kávu len z jednej krajiny, pretože je pre nás extrémne dôležité zaistiť pôvod kávy. Sústredíme sa na osobný a priamy kontakt ako s farmármi, tak aj s pražiarňami, a pre tento účel pravidelne cestujeme do Brazílie a navštevujeme farmy a farmárov (obrázky nájdete v záložke Fotogaléria).

Neustále sa vzdelávame a naučili sme sa o pestovaní, žatve, spracovaní a skladovaní kávy množstvo informácií. Ak by sme ponúkali kávu aj z iných krajín, bolo by priam nemožné zaručiť jej pôvod a istotu akú máme práve v Brazílii.

Rozhodli sme sa pre Brazíliu nielen preto, že sme napoly brazílska rodina, ale aj preto, že sme v Brazílii našli najširšiu ponuku odrôd káv a chceme sa stať skutočnými špecialistami na brazílsku kávu. Zaujímavým faktom je aj to, že množstvo odrôd kávy bolo vyšľachtených práve v Brazílii.